سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
یکی از نماد حقانیت جمهوری اسلامی - با ولایت
بنیاد اسلام، دوستی من و دوستی اهل بیتم است . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]

یکی از راه های اساسی حفظ حکومت در نظام های با تفکر مادی ، سرگرم کردن ملت و مشغول کردن آنها به امور ابتدائی و بی فایده است.
یکی از فرق های اساسی نظام الهی با نظام غیرالهی تمایز در این نوع نگاه ظالمانه به مردم است. در نظام الهی مردم یکی از ارکان حکومت شناخته می‏شوند و حکومت برای بقای خود نیاز به افزایش بصیرت ملت دارد اما در نظام غیر الهی حکومت برای تداوم کار خود متوسل به دروغ و تزویر و سرگرم کردن مردم به انواع فساد و بی بند و باری و سرگرمی های وقت گیر می‏شود .
به عنوان مثال اگر در زمینه ی حجاب دقت کنیم متوجه خواهیم شد که دلیل اصلی حجاب در جامعه جلوگیری از عوض شدن نگاه انسانی به زن به نگاه مصرفی است و حکومت اسلامی برای افزایش بصیرت ملت خود ناچار است امر به حجاب کند و حکومت غیر اسلامی ناچار است امر به کشف حجاب کند تا فرصت برای تفکر در نحوه ی حکومت پیش نیاید.
مثال دیگه ای هم که میشه زد استفاده از مشروبات الکلی هست که با همان استدلال بالا نوع نگاه انسانی نظام اسلامی را به رخ میکشه .
با این نوع نگاه (که کشف خودم هست!) مبارزه با مفاسد در نظام یکی نمادهای حقانیت نظام ماست و هرچه به این مهم نزدیکتر شویم زمینه برای تعالی نظام عزیز ما بیشتر فراهم میشه و هرچه در این زمینه تشابه به فرهنگ غرب پیدا کنیم چوبش را خواهیم خورد ، نمونه اش فوتبال...!

پینوشتـــــ.....
ریزنوشت های روزانه ی منو از دست ندیدن! ---»
ریزنوشت سیاسی
گاهی هم با عکس روایت میکنم ---» به روایت تصویر 
نویسنده: مهدی حامدی |  جمعه 89 اردیبهشت 17  ساعت 4:59 عصر 

    لیست کل یادداشت های این وبلاگ
شکست اخلاق
و علی البرجام السلام!
نشان وابستگی..
جریان انحرافی
اهداف پنهان
تحریم صداقت..
صندوق ها شفاف اند؛ عینک مان را تمیز کنیم!
تحریم جدید..
شیطان بزرگ
اظهارات سخیف نجفقلی حبیبی درباره ی عاشورا
آقای هاشمی برایتان نگرانم..
سخنی از سر دلسوزی با جریان شیرازی ها
نکته ای در باب سبد کالا
رابطه با روسیه..
نکته ای در باب تسخیر لانه ی جاسوسی
[همه عناوین(166)]