سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ام المومنین بروایت قرآن - با ولایت
هرگاه خدا بنده ای را دوست بدارد، او را ازدنیا می پرهیزاند، همان گونه که یکی از شما بیمار خود را ازآب می پرهیزاند . [.رسول خدا صلی الله علیه و آله]

بسم رب ام المومنین (س)
ایام رحلت جانگداز حضرت خدیجه کبری(س) را به محضر امام عصر(عج) و نائب بر حقش و به همه ی شما عزیزان تسلیت عرض میکنم . فکر میکنم ذکر چند نمونه از مقامات آن بزرگوار خالی از لطف نباشه :
هر چند حضرت خدیجه (س) نخستین ام المومنین است که در قرآن به عنوان یکی از زنان پیامبر (ص) مورد توجه است به طور شخصی نیز در سوره«ضحی» آیه هشتم به نام و اوصاف او اشاره گردیده است:
« وجدک عائلا فاغنی »
اینکه نام او در آدرس مذکور در قرآن مورد عنایت قرار گرفته در تفسیر های عامه و خاصه و روایات اهل بیت آمده است و تصریح کرده اند که مراد از «بی نیاز ساختن پیامبر(ص) » مال و بخشش خدیجه بود که همه را در طبق اخلاص گداشته و برای پیشرفت دین مبین اسلام در اختیار پیامبر (ص) قرار داد .
خدیجه از نظر ایمان و عقیده به جایی رسیده بود که خدا و پیامبر و ملائکه او را دوست داشتند و بر ایمان او مباهات می کردند و او را افضل زنان پیامبر و جز برترین زنان عالم و جهان معرفی می نمودند.
خدیجه زنی است که پیامبر خدا در حق او می گوید: ای خدیجه خداوند متعال هر روز به وجود تو چندین بار به ملائکه اش مباهات می کند. 
نویسنده: مهدی حامدی |  جمعه 87 شهریور 22  ساعت 4:3 عصر 

    لیست کل یادداشت های این وبلاگ
شکست اخلاق
و علی البرجام السلام!
نشان وابستگی..
جریان انحرافی
اهداف پنهان
تحریم صداقت..
صندوق ها شفاف اند؛ عینک مان را تمیز کنیم!
تحریم جدید..
شیطان بزرگ
اظهارات سخیف نجفقلی حبیبی درباره ی عاشورا
آقای هاشمی برایتان نگرانم..
سخنی از سر دلسوزی با جریان شیرازی ها
نکته ای در باب سبد کالا
رابطه با روسیه..
نکته ای در باب تسخیر لانه ی جاسوسی
[همه عناوین(166)]